آیا می دانید نشانه های سندرم تونل کارپال چیست؟ اگر احساس بی حالی، سوزن شدن یا ضعف در دستان خود دارید، از پزشکتان درخواست کنید تا سندرم تونل کارپال را در مورد شما بررسی کند. این مشکل ناشی از فشار وارد شده بر عصبی است که طول بازو را در بر می گیرد و از طریق عبور از مچ به دست می رسد.
سندرم تونل کارپال چیست؟

نتایج جراحی باز و جراحی آندوسکوپی مشابه است. مزایا و خطرات احتمالی مربوط به هر دو روش وجود دارد. دکتر شما با شما درباره اینکه بهترین روش جراحی برای شما بهترین است، صحبت خواهد کرد. بازخوانی به سرعت بعد از جراحی، شما را تشویق می کند دست خود را بالای قلب خود بالا ببرید و انگشتان دست خود را برای کاهش تورم و جلوگیری از سفتی تشویق کنید. شما باید از درد، تورم و سختی پس از عمل شما. درد جزئی در کف دست شما ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد. قدرت و ضربان قلب معمولا حدود 2 تا 3 سندرم تونل کارپال ماه پس از جراحی باز می گردد. اگر وضعیت قبل از عمل جراحی مغز و اعصاب مغز شما ضعیف باشد، اما ممکن است قدرت چنگ زدن و چنگ زدن در حدود 6 تا 12 ماه بهبود نیافته باشد. ممکن است چند هفته طول بکشد. با این وجود، شما مجاز به استفاده از دست خود برای فعالیت های سبک هستید، مراقب باشید تا از ناراحتی قابل توجهی جلوگیری شود. رانندگی، فعالیت های مراقبت از خود و بلند کردن و غلبه آسان ممکن است به زودی پس از جراحی مجاز باشد.


ورزش برای سندرم تونل کارپال چیست؟

پزشک شما با شما صحبت خواهد کرد در مورد اینکه شما قادر خواهید بود به کار بازگردید و اینکه آیا شما هیچ محدودیتی در فعالیت های کاری خود ندارید. ممکن است با هر جراحی، دکتر شما اقداماتی را برای به حداقل رساندن خطرات انجام دهد. شایعترین عوارض جراحی رهایی از تونل کارپال عبارتند از: انقباض BleedingInfectionNerve یا آسیب دیدگی در بیشتر بیماران جراحی علائم سندرم تونل کارپال را بهبود می بخشد. ورزش برای سندرم تونل کارپال اما بازیابی ممکن است تدریجی باشد و بهبود کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد. اگر بیش از 2 ماه درد و ضعف قابل توجهی داشته باشید، ممکن است پزشک شما به یک متخصص دست کمک کند که می تواند به شما کمک کند تا بهبودی خود را به حداکثر برسانید. وضعیت دیگری که موجب درد یا سفتی در دست یا مچ دست شما می شود، مانند آرتریت یا تاندونیت، ممکن است بهبود کلی شما را تسکین دهد. در موارد طولانی سندرم تونل کارپ که با کاهش شدید احساس و / یا عضلانی که در اطراف پایه انگشت شست قرار می گیرد، بهبود نیز کاهش می یابد. برای این بیماران ممکن است بهبودی کامل ممکن نباشد. به طور معمول، سندرم تونل کارپال می تواند دوباره تکرار شود، اگرچه این نادر است.


سندرم تونل کارپال در بارداری چیست؟

اگر این اتفاق می افتد، ممکن است نیاز به درمان یا جراحی بیشتری داشته باشید. اگر احساس سوزش، سوزن شدن یا ضعف در دست دارید، از پزشک خود بخواهید که سندرم تونل کارپ را بررسی کند. این به دلیل فشار روی عصب محیطی است که طول بازو، از طریق گذر در مچ دست به نام تونل کارپ می رود، و در دست می آید. متوسط حرکت و احساس شست دست خود را کنترل می کند و همچنین حرکت همه انگشتان سندرم تونل کارپال در بارداری دست خود را به جز انگشتان دست خود را. تونل کارپ در نتیجه، معمولا از تورم. سندرم تونل تپش قلب، مردم نمی دانند چه چیزی بر روی مچ دست خود آورده اند سندرم تونل اما این می تواند به دلیل: حرکات تکراری، مانند تایپ کردن و یا هر از دست مچ دست شما است که شما بیش از و طول می کشد. این به خصوص در مورد اقدامات زمانی که دستان شما پایین تر از مچ دست شماست. شرایط مانند کم کاری تیروئید، چاقی، آرتریت روماتوئید و دیابت. پیش آگهی اگر شما سندرم تونل کارپال دارید و درمان نشود، علائم آن می تواند مدت زیادی طول بکشد، بدتر شود، و حتی می تواند برود و بازگشت کند. هنگامی که پزشک شما آن را زود تشخیص می دهد، درمان آن آسان تر است.


سندرم تونل کارپال پا چیست؟

در حال خواندن مجدد موارد زیر ممکن است باعث بروز علائم شود: ممکن است احساس سوزش، سوزن شدن یا خارش خفیف در کف دست و انگشت شست، و یا انگشت اشاره و انگشتان شما باشد. توجه داشته باشید که انگشتان دست خود را "خواب می گیرند" و در شب بیفتند. این معمولا در شب به دلیل موقعیت آرام از دست شما و در حالی که در خواب است اتفاق می افتد. صبح، شما ممکن است با بی حوصله و سوزش در دستان خود بیدار شوید که ممکن است تمام راه را به شانه خود بکشند. چه اتفاقی می افتد در موارد شدید؟ سندرم تونل کارپال پا سندرم تونل کارپ (سندرم تونل کارپال) شدیدتر می شود، ممکن است قدرت گرفتن دست کم داشته باشید، زیرا عضلات دست شما کوچک می شوند. درد و گرفتگی عضلانی نیز بدتر می شود. عصب مدون به دلیل تحریک یا فشار در اطراف آن شروع به از دست دادن عمل می کند. این به منجر می شود: تحرک های عصبی کندتر از دست دادن احساس در انگشتان از دست دادن قدرت و هماهنگی، به خصوص توانایی استفاده از انگشت شست خود به خرج کردن شما می تواند به آسیب عضلات دائمی منجر شود و از دست دادن عملکرد در دست شما. بنابراین، برخی از افراد احتمال بیشتری دارند که این بیماری را دریافت کنند.


منابع: سندرم تونل کارپال, ورزش برای سندرم تونل کارپال, سندرم تونل کارپال در بارداری, سندرم تونل کارپال پا, درمان سندرم تونل کارپال در طب سنتی, سندرم تونل کارپال بازو, عمل جراحی سندرم تونل کارپال, مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال

تگ ها: سندرم تونل کارپال