فشار خون بالا یا پره اکلامپسی به عنوان فشار خون بالاتر یا برابر 140/90 میلی متر جیوه تعریف می شود. این وضعیت نگرانی جدی برای برخی از زنان باردار است. فشار خون بالا در دوران بارداری همیشه خطرناک نیست. اما بعضی اوقات می تواند عواقب شدید سلامتی را برای مادر و نوزاد ایجاد کند.
پره اکلامپسی چیست؟

شرطی است که معمولا بعد از هفته بیستم بارداری شروع می شود و با افزایش فشار خون و پروتئین در ادرار مادر (به علت مشکلات کلیوی) ارتباط دارد. پره اکلامپسی بر جفت اثر می گذارد و می تواند بر کلیه، کبد و مغز تاثیر بگذارد. هنگامی که پره اکلامپسی باعث تشنج، بیماری به عنوان اکلامپسی شناخته شده است - در پره اکلامپسی آمریکا دومین علت اصلی مرگ مادران است یکی از علل اصلی عوارض جنینی، پره اکلامپسی که شامل وزن کم هنگام تولد، تولد نوزاد نارس و stillbirth.There هیچ راه اثبات شده است برای جلوگیری از پره اکلامپسی. با این وجود، اکثر زنان که علائم پره اکلامپسی را تجربه می کنند، به شدت کنترل می شوند تا از مشکلات مرتبط با آن کاسته شود. تنها راه برای درمان پره اکلامپسی، انتقال نوزاد است.


بالا رفتن فشار خون در بارداری چیست؟

مراحل بارداری: 1، سه ماهه 2 و 3 از مامان و BabyStages از بارداری به صورت اسلاید تصاویر علائم بارداری: آیا شما باردار نمایش به صورت اسلاید از علائم بارداری طرح:؟ شگفت انگیز سفر از تخم تا EmbryoConception (تخم مرغ به جنین) نمایش به صورت اسلاید PicturesHow رایج است فشار بالا رفتن فشار خون در بارداری خون بالا و پره اکلامپسی در هنگام بارداری مشکلات فشار خون بالا در 6 تا 8 درصد از همه حاملگی های ایالات متحده رخ می دهد که حدود 70 درصد آنها بارداری هستند. در سال 1998، بیش از 146320 موارد پره اکلامپسی به تنهایی diagnosed.Although نسبت حاملگی مبتلا به فشار خون بارداری و پره اکلامپسی است در مورد مشابه در ایالات متحده در طول دهه گذشته باقی مانده، میزان ابتلا به پره اکلامپسی توسط نزدیک به یک سوم افزایش یافته است.


پرفشاری خون در بارداری چیست؟

این افزایش تا حدی ناشی از افزایش تعداد مادران سالخورده و چندین تولد است که پره اکلامپسی بیشتر اتفاق می افتد. به عنوان مثال، در سال 1998 میزان زایمان در میان زنان 30 تا 44 ساله و تعداد تولد زنان 45 ساله و بالاتر در 3 دهه به بالاترین میزان بوده است. علاوه بر این، بین سالهای 1980 و 1998، میزان زایمان دوقلو در مجموع زنان و مردان 45 تا 49 ساله حدود 50 درصد و 1000 درصد افزایش یافته است. نرخ پرفشاری خون در بارداری سه گانه و دیگر مرتبه بالاتر تولد های متعدد شروع به پریدن کرد بیش از 400 درصد به طور کلی، و 1000 درصد در میان زنان در 40s.Who آنها این است که بیشتر احتمال ابتلا به پره اکلامپسی؟ زنان با فشار خون مزمن (فشار خون بالا قبل از باردار شدن) . اگر چه بسیاری از زنان باردار با فشار خون بالا نوزادان سالم بدون دارند مشکلات جدی، فشار خون بالا می تواند برای مادر و جنین خطرناک باشد. زنان مبتلا به فشارخون بالا یا فشار خون مزمن، بیشتر در معرض عوارض خاصی در دوران بارداری نسبت به افرادی که فشار خون طبیعی دارند، بیشتر است. با این حال، برخی از زنان در هنگام بارداری فشار خون بالا (اغلب به نام فشار خون بارداری) فشار خون بالا می کشند.


عوارض پره اکلامپسی چیست؟

که توسعه فشار خون بالا یا پره اکلامپسی در طول بارداری قبلی، به خصوص اگر این شرایط در اوایل بارداری رخ داده است. زنان مبتلا به چاق قبل از بارداری. زنان باردار زیر 20 سال یا بالای 40 سال. زنان مبتلا به بیش از یک باردار کودک مبتلا به دیابت، بیماری کلیوی، آرتریت روماتوئید، لوپوس یا اسکلرودرمی. عوارض پره اکلامپسی زن فکر FROM WebMD LogoTips برای مدیریت بهتر میگرن شما در حال حاضر چه علائم پره اکلامپسی و چگونه تشخیص داده می شود؟ داستان خود را به اشتراک بگذارید متاسفانه، هیچ تستی برای پیش بینی یا تشخیص پره اکلامپسی وجود ندارد. نشانه های کلیدی: افزایش فشار خون و پروتئین در ادرار (پروتئینوری). علائم دیگر که به نظر می رسد با پره اکلامپسی رخ می دهد عبارتند از: سردرد مداوم، بینایی تیره یا حساسیت به نور و ابدوم


منابع : پره اکلامپسی, بالا رفتن فشار خون در بارداری, پرفشاری خون در بارداری, عوارض پره اکلامپسی, تفاوت اکلامپسی و پره اکلامپسی, پره اکلامپسی چیست, راههای پیشگیری از پره اکلامپسی, تعریف اکلامپسی

تگ ها: پره اکلامپسی